neptune
13 بهمن 1401 - 13:35

دستگیری جاعل عنوان و کلاهبردار فراری در البرز

کرج- رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: فردی که با جعل عنوان کارمند ادارات قضائی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده و تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی بود دستگیر شد.

سرهنگ محمد نادربیگی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی ارجاع پرونده‌ای مبنی بر دستگیری فردی به اتهام جعل عنوان و کلاهبرداری ۶ میلیاردی، بررسی موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی افزود: مأموران در بررسی و تحقیقات اولیه متوجه شدند متهم با معرفی خود به عنوان کارمند دستگاه قضائی با چرب زبانی وعده دریافت وام کلان از بانک را به مالباخته داده و در ازای این کار مبلغ ۶ میلیارد ریال از نامبرده دریافت و متواری شده است.

سرهنگ نادربیگی گفت: با توجه به این که متهم هیچ گونه ردپایی از خود برجای نگذاشته بود بنابراین با اقدامات گسترده پلیسی در نهایت مخفیگاه متهم در یکی از استان‌های شمالی کشور شناسایی و نامبرده تحت نظر قرار گرفت. این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه مأموران با تعقیب و مراقبت متهم در یک فرصت مناسب نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز به اعتراف متهم به کلاهبرداری و جعل عنوان اشاره کرد و گفت: شهروندان در صورت مواجهه با افرادی که خود را از کارکنان دولتی و قضائی معرفی کرده و وعده انجام کارهای غیرقانونی را می‌دهند، بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014901