neptune
01 فروردین 1402 - 10:38

حل مشکلات اقتصادی مردم در اولویت مسئولان قرار بگیرد

گرگان- نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به مشکلات معیشتی و تنگناهای مالی برخی خانوارها، گفت: حل مشکلات اقتصادی مردم در اولویت مسئولان قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در پیام نوروزی خود و تبریک سال نو اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در چند سال اخیر دائماً به مسائل اقتصادی و معیشتی و زندگی مردم و توجه به این مسئله اشاره کردند، مخصوصاً در سال ۱۴۰۱ که پشت سر گذاشته شد عنوان و شعار سال را تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی قرار دادند.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: این مباحث نشانه این است که توجه به مسائل اقتصادی بسیار مهم است و آنچه را که ما و همه مردم انتظار دارند این است مسئولان رده اول کشور، مجلس، دولت و قوه قضائیه تمام هم و غمشان را برای حل مشکلات اقتصادی مردم قرار دهند.

وی گفت: رونق تولید، رفع موانع تولید و آسان سازی بازار کسب و کار، ایجاد اشتغال برای نسل جوان و مبارزه بسیار حساب شده با گرانی‌های افسارگسیخته و همچنین مبارزه با فساد و رانت خواری‌هایی را که گوشه و کنار به گوش می‌رسد از اولویت‌های است که در درجه اول باید برای حل مشکلات جامعه ما مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه گرگان ادامه داد: مردم از لحاظ معیشتی به ما مراجعه می‌کنند و مشکلات شأن را بیان می‌کنند، ما باید حرف مردم را به مسئولان امر برسانیم و لذا مهم ترین توصیه این حقیر برای مسئولان این است که در درجه اول توجه به مسائل اقتصادی و شئونی که مربوط به مسائل اقتصادی را مورد اهمیت قرار دهند.

نورمفیدی بیان کرد: در گلستان همه اقوام و فرق و مذهب در کنار همدیگر در کمال صفا و صمیمیت زندگی می‌کنند و از این بابت از همه کسانی که در این رابطه تلاش دارند و فعالیت می‌کنند از علمای شیعه و سنی، بزرگان استان، اندیشمندان، اهل تفکر و قلم و بیان نیز تشکر می‌کنم.

وی گفت: توصیه‌ای را که به مسئولان استانی داریم این است که با رونق تولید جاذبه‌ای برای استان ایجاد کنند تا تولیدگران علاقه‌ای برای سرمایه گذاری پیدا کنند. استان بدون تولید رونقی پیدا نخواهد کرد،

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: این مسئله، مسئله بسیار مهمی است، موانع تولید را از سر راه بردارند، پیج و خم‌ها کم شود و زمینه را برای کسب و کار آسان کنند.

نوررمفیدی افزود: ایجاد اشتغال برای جوانان از مطالب مورد توجه است ولی تاکید این است که در سال ١۴٠٢ توجه بیشتری به این مسائل پیدا شود، معیشت مردم و مشکلاتی که در این رابطه است هم حل شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1102597